„Remontujcie, ale z głową!”. Drogowy koszmar w Koluszkach

ulica-remont2017

„Czy ktoś z władz gminy kontroluje to, co dzieje się na koluszkowskich drogach? Wszystko zostało rozkopane, bez żadnego pomysłu. Kto o zdrowych zmysłach remontuje w pośpiechu? Kto weźmie odpowiedzialność, jeśli te drogi po kilku latach się rozlecą? Remontujcie, ale z głową!” – to jeden z komentarzy, jaki trafił do naszej redakcji w sprawie inwestycji drogowych prowadzonych na terenie gminy Koluszki.

Od kilku miesięcy poruszanie się ulicami Koluszek to duże wyzwanie nie tylko dla mieszkańców, ale również dla przejezdnych. Na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Koluszkach brakuje aktualnych informacji o utrudnieniach. Mieszkańcy gminy zwracają uwagę na chaos i brak komunikacji.

 PRZEBUDOWA ULICY BRZEZIŃSKIEJ JEST OPÓŹNIONA O 8 MIESIĘCY. WYKONAWCA SKARŻY SIĘ NA BRAK DOSTĘPU DO BUDOWY, BO W TYM SAMYM CZASIE GMINA REMONTOWAŁA ULICE ŻWIRKI I TRAUGUTTA

Wielomiesięczne opóźnienia

Od kilku miesięcy zamknięty jest fragment ul. Brzezińskiej, która ma zostać kompleksowo przebudowana, ale tylko na odcinku od świateł do skrzyżowania z ul. Naftową. W projekcie nie uwzględniono fragmentu ulicy, który od lat czeka na remont – od ul. 3 Maja do skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury.

Mimo okrojonego zakresu inwestycji, przebudowa ul. Brzezińskiej jest opóźniona o ponad pół roku. – – Burmistrz Waldemar Chałat zapowiadał w lipcu, że prace zakończą się w październiku 2017 r. – mówi Dariusz Janeczek, radny Rady Miejskiej w Koluszkach. – Mamy koniec listopada i nawet pierwszy etap nie jest zrobiony. Panowie Chałat i Karwowski nie mają sobie równych w obiecywaniu – dodaje.

Wykonawca przebudowy ul. Brzezińskiej wystąpił do Zarządu Dróg Wojewódzkich, który jest inwestorem, z wnioskiem o przedłużenie robót do końca czerwca 2018 r. – Aneks do umowy jest podpisany – informuje Marcin Nowicki, rzecznik prasowy ZDW w Łodzi. – Drogowcy mieli problem z występującymi kolizjami z infrastrukturą podziemną oraz brakiem dostępu do placu budowy ze względu na inwestycje gminne – dodaje. Władze gminy podczas przebudowy ul. Brzezińskiej prowadziły bowiem przebudowę ul. Żwirki i Traugutta.

Co za dużo to niezdrowo

Ul. Brzezińska to nie jedyna „rozgrzebana” inwestycja na terenie gminy Koluszki. Trwają prace związane z przebudową ul. Partyzantów. Droga dostała nowe życie na odcinku od ronda Jana Pawła II w Koluszkach do ul. Granicznej w Słotwinach. Mimo że na fragmentach ul. Partyzantów wprowadzono ruch wahadłowy, to stanowiła ona objazd na czas remontu drogi powiatowej Wierzchy–Długie.

– Przebudowa ul. Partyzantów jest inwestycją wspólną województwa i gminy Koluszki. Termin umowny w przetargu to 17 listopada br. – informuje rzecznik ZDW. Wykonawcy nie udało się dotrzymać terminu.

W tym roku drogowcy pracowali również m.in. na ul. Granicznej, Pięknej, Odlewniczej, Budowlanych i Żelaznej. Nadal „rozgrzebane” są ulice wokół wtorkowego rynku. Gmina stara się o środki unijne na przebudowę kolejnych ulic: Mickiewicza, Hallera i Pomorskiej.

(dawo)

NAPISZ DO NAS. Coś Cię irytuje? Chcesz nas o czymś poinformować? Widziałeś coś, o czym powinniśmy napisać? Czekamy na Twoje wiadomości: info@naszekoluszki.pl

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności