Druga płyta braci Kaczmarków. „Nasz dom wypełniony jest muzyką”

bracia-kaczmarek-190417

Rozmawiamy z Wojtkiem i Adamem Kaczmarkami, młodymi koluszkowianami, którzy po udziale w programie „Mam talent” zyskali bardzo dużą popularność i koncertują w całym kraju, na nawet za granicą. Wydali już także dwie wspólne płyty.

– Kolejne marzenie spełnione. Na rynku pojawiła się Wasza druga płyta, tym razem z pieśniami neapolitańskimi. Skąd pomysł na tego rodzaju repertuar?

– Wojtek: Nasz dom wypełniony jest muzyką. Mama i tata zawsze na coś zwrócą naszą uwagę, coś podpowiedzą. W wybór repertuaru na płytę łączył się także nasz menadżer, twierdząc, że mamy predyspozycje wokalne, które pozwolą zaśpiewać pieśni piękne, choć niełatwe. Spróbowaliśmy, poćwiczyliśmy i udało się. Na płycie znalazło się siedem pieśni wykonywanych przeze mnie oraz siedem śpiewanych przez Adama, a w duecie wykonaliśmy wiązankę pieśni włoskich.

– Śpiewacie po włosku, a przecież nie uczyliście się tego języka. Jak poradziliście sobie z zapamiętaniem tekstów tylu pieśni?

– Adam: Wiele utworów znaliśmy wcześniej. Potem przyszło nam je powtarzać w czasie prób, a poza tym wiele ,,podpowiada” sama muzyka. Wokalistyczny słuch wiąże słowa z muzyką.

– W repertuarze pieśni neapolitańskich sprawdzało się wielu wybitnych śpiewaków, jak choćby Enrico Caruso, Luciano Pavarotti, Anna German. Teraz Wy chcecie podbić serca słuchaczy tym repertuarem…

– Wojtek: Zachwycamy się melodyką tych pieśni. Technikę śpiewu w jakimś stopniu opanowaliśmy, ale wciąż jeszcze wszystko przed nami. Warsztat pracy trzeba poszerzać. Silna konkurencja nie może przerażać, ale ma nas zachęcać do dalszych prób i wysiłku. Pieśni neapolitańskie pozwalają wkraczać w repertuar wymagający nawet pewnej wirtuozerii. Niech słuchacze sprawdzą. Zachęcamy do kupna i wysłuchania płyty.

– Gdzie w najbliższym czasie będzie można Was posłuchać na żywo?

– Adam: 28 stycznia 2018 r. odbędzie się tradycyjnie koncert noworoczny rodziny Kaczmarków w Koluszkach.

– Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała Zofia Cecherz

Rodzina Kaczmarków – zobacz więcej zdjęć i publikacji

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności