Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Policjanci ruchu drogowego na terenie całego kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego a w szczególności pieszych i rowerzystów, którzy podczas wypadków są szczególnie narażeni na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń. Działania te doskonale wpisują się w inną policyjną akcję pn. „Bezpieczna droga do szkoły” ukierunkowaną na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w pobliżu szkół i właśnie w ich obrębie najczęściej można było zobaczyć policjantów z koluszkowskiej ,,drogówki”. Mundurowi najmłodszym milusińskim oraz ich opiekunom wręczali elementy odblaskowe mające na celu podniesienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Podczas akcji prowadzonej przez policjantów z koluszkowskiej ,,drogówki” nadzorem objęte zostały miejsca o największym natężeniu ruchu pieszych i rowerzystów oraz szczególnie niebezpieczne właśnie dla tej grupy uczestników ruchu drogowego, w których to doszło już niegdyś do zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów. Mundurowi w trakcie prowadzonych kontroli drogowych przypominają kierującym, że rozpoczął się rok szkolny i należy spodziewać się , że na drogach w pobliżu szkół można spotkać wzmożony ruch dzieci i młodzieży. Niezależnie od pory roku niechronieni uczestnicy ruchu powinni być dobrze widoczni dla kierujących pojazdami. Stąd też niezbędne jest, aby osoby piesze nosiły elementy odblaskowe szczególnie w miejscach, gdzie wymagają tego przepisy, czyli po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Właśnie dla zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, koluszkowscy policjanci wręczali niechronionym uczestnikom ruchu drogowego elementy odblaskowe co spotkało się z ich strony z dużą aprobatą. Najbardziej zadowoleni z odblaskowych prezentów byli najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego, którzy w podziękowaniu obdarowywali policjantów szczerymi uśmiechami.

Wyk. mat.  (BRD KGP)

Foto: KPP Łódź-Wschód

 

 

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności