300 tys. zł na komunikację lokalną w Koluszkach

All-focus

Gmina Koluszki otrzyma 300 tys. zł z budżetu państwa na odtworzenie połączeń komunikacji lokalnej.

– Ustawa dotycząca komunikacji autobusowej zostanie przedstawiona w marcu, natomiast w kwietniu środki na odbudowę połączeń zostaną przekazane samorządom. Od lipca można się więc spodziewać nowych połączeń komunikacyjnych z Koluszek w kierunkach, w których będą chcieli jeździć mieszkańcy – zapowiedział poseł PiS Waldemar Buda podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Koluszkach.

Parlamentarzysta przedstawił harmonogram realizacji innych zobowiązań rządu Prawa i Sprawiedliwości z tzw. „Nowej piątki”. – „Trzynastka” dla emerytów zostanie wypłacona w maju bez konieczności składania wniosku. Od lipca rozpocznie się wypłata świadczenia „Rodzina 500+” na pierwsze dziecko, nie będzie przy tym obowiązywało żadne kryterium dochodowe – dodał poseł Buda.

– W gminie Koluszki 13 mln zł rocznie trafiało do rodzin w ramach programu „500+”. Teraz ta kwota się jeszcze zwiększy. To jest niesamowita pomoc – podkreślił Mariusz Kotynia, radny powiatu łódzkiego wschodniego.

W dalszej kolejności rząd zajmie się zerową stawką PIT dla osób do 26. roku życia oraz obniżeniem podatku PIT. Te ustawy mają wejść w życie od 1 października.

(red.)

https://lodz.tvp.pl/41641072/buda-od-lipca-beda-nowe-polaczenia-autobusowe-z-koluszek?fbclid=IwAR2J8sMzzo8ItoecdT8B3bXY_HlbjDiXEU7cfTDckMbw11qrWD2NIxvDXjc

https://www.radiolodz.pl/posts/51230-300-tys-dla-gminy-koluszki-na-polaczenia-lokalne-w-ramach-programu-nowa-piatka

 

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności