#NaszeSołectwa. Świetlica wiejska kosztem podstawówki

Niewiele sołectw z terenu gminy Koluszki posiada świetlicę wiejską. Takim obiektem mogą pochwalić się mieszkańcy Starego Redzenia. Z obiektu chętnie korzystają również mieszkańcy sąsiedniego Nowego Redzenia.

swietlica-redzen

Miejscowości Stary Redzeń i Nowy Redzeń leżą w południowo-wschodniej części gminy Koluszki. Ta pierwsza liczy 270 mieszkańców, a druga o 50 więcej. Jeszcze dwanaście lat temu w Starym Redzeniu funkcjonowała szkoła podstawowa. Radni zdecydowali jednak o likwidacji placówki. Kilka lat później w miejsce starego budynku wybudowano nowy i obecnie działa w nim świetlica wiejska. Wymieniono również ogrodzenie i wybudowano plac zabaw. To miejsce cieszy się zainteresowaniem mieszkańców.

W ramach tegorocznego budżetu sołeckiego mieszkańcy Starego Redzenia mają do dyspozycji 16 288 zł. W trakcie zebrania zdecydowali, by najwięcej środków przeznaczyć na utrzymanie świetlicy (w tym malowanie i zagospodarowanie terenu). Zabezpieczono również fundusze na organizację zawodów sportowych oraz konkursów edukacyjnych z okazji Dnia Dziecka, a także na poprawę infrastruktury drogowej. Większą kwotę – 18 060 zł – mają do rozdysponowania mieszkańcy Nowego Redenia. W ramach współpracy z sołectwem Stary Redzeń zdecydowano o przekazaniu środków na utrzymanie świetlicy wiejskiej. Ponadto zabezpieczono fundusze na integrację i budowę minisiłowni zewnętrznej.

(jp)

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności