Śmiertelne wypadki w czasie wakacji

W trakcie minionych wakacji odnotowano mniej wypadków drogowych w porównaniu do analogicznego okresu w 2018 roku – wynika z danych Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego.

policja-uni-foto

Od 20 czerwca do 1 września 2019 roku policjanci z koluszkowskiej komendy prowadzili wzmożone kontrole na trasach i w miejscach szczególnie niebezpiecznych. – Wakacje to okres szczególnie pracowity dla policjantów, a przede wszystkim dla mundurowych tzw. „drogówki” – przyznaje st. sierż. Aneta Kotynia, rzecznik prasowy KPP powiatu łódzkiego wschodniego. – Jak co roku w tym okresie na polskich drogach po-jawiło się więcej patroli. Stróże prawa prowadzili wzmożone kontrole drogowe nie tylko na głównych trasach, ale także w tych miejscach, które są wyjątkowo niebezpieczne. Szczególnie uwagę skupiali na tym, czy kierowcy stosują się do znaków drogowych, ograniczeń prędkości, czy podróżujący są zapięci w pasy bezpieczeństwa, a dzieci podróżują w fotelikach – dodaje.

Jak wyjaśnia rzecznik policji, nadzorowany był też stan trzeźwości kierowców, ponieważ jak wskazują statystyki, nie wszyscy kierujący stosują się do policyjnych apeli o trzeźwej jeździe i wsiadają do samochodu „wczorajsi” lub ,,po kilku kieliszkach”.

W wakacje na drogach powiatu łódzkiego wschodniego doszło do dwóch śmiertelnych wypadków.

11 sierpnia kilka minut po godz. 14 w Wodzinie Prywatnym w gminie Tuszyn 32-letni kierujący peugeotem stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w przy-drożne drzewo i dachował. Badanie krwi wskazało, że miał ponad 5 promili alkoholu w organizmie. Kierowca peugeota został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Łodzi, a jego 37-letni pasażer poniósł śmierć na miejscu.

Do drugiego tragicznego wypad-ku doszło 6 lipca około godziny 20.50w Hucie Wiskickiej (gmina Rzgów) na drodze wojewódzkiej nr 714. Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że 31-letni kierujący motocyklem potrącił sarnę, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna trafił do szpitala im. Kopernika w Łodzi. Niestety nie udało się go uratować. W trakcie tegorocznych wakacji na drogach powiatu łódzkiego wschodnie-go odnotowano łącznie 18 wypadków i 173 kolizje drogowe. Dla porównania, rok wcześniej doszło do 25 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby. Policjanci interweniowali wtedy przy 176 kolizjach.

Poza terenem naszego powiatu, 10 lipca na drodze wojewódzkiej nr 715 doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęła 29-letnia mieszkanka gminy Koluszki i jej 7-letnia córka. W Zalesiu (gmina Brzeziny) kierująca fiatem punto kobieta na zakręcie prawdopodobnie straciła panowanie nad autem i wjechała w nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówkę.

(jp)

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności