KKS w środku stawki, Różyca walczy o awans

Piłkarskie drużyny z gminy Koluszki znajdują się na półmetku rundy jesiennej. KKS nieźle radzi sobie w roli beniaminka Łódzkiej Klasy Okręgowej, a LKS Różyca jest w czołówce Łódzkiej Klasy A. Duży kryzys przeżywa LKS Gałkówek, występujący na siódmym poziomie rozgrywkowym.

Daniel-ChladzynskiPrzy piłce ofensywny gracz KKS Daniel Chłądzyński

W poprzednim sezonie drużyna Koluszkowskiego Klubu Sportowego wywalczyła awans do Łódzkiej Klasy Okręgowej. – To duży sukces naszej drużyny. W nowych rozgrywkach chcemy wygrać jak najwięcej meczów, by znaleźć się w górnej części tabeli „Okręgówki” – mówił przed rozpoczęciem sezonu Mariusz Gajek, trener „Kaksy”.

KKS zainaugurował sezon 2019/2020 na własnym boisku w starciu z rezerwami Widzewa Łódź (gospodarze wystąpili w składzie:  Adamczyk – Cuchra (46. A. Marczyk), H. Marczyk, Grzelak, P. Wojtaszek, J. Wojtaszek (78. Sztuka), Drabik, Duczek, Chłądzyński (46. Skorzycki), Perek, Malka). W szeregach czterokrotnego mistrza Polski wystąpiło kilku zawodników z przeszłością w pierwszej drużynie m.in. Filip Mihaljević i Łukasz Jasiński. Mecz zakończył się zwycięstwem łodzian 3:1. Honorowe trafienie dla „Kaksy” zdobył  Dawid Malka.

W kolejnym meczu koluszkowianie musieli uznać wyższość Startu Brzeziny (2:3 na własnym boisku) i dopiero w trzeciej kolejce wywalczyli jeden punkt na boisku w Aleksandrowie Łódzkim (remis 1:1 z rezerwami Sokoła). W kolejnych meczach KKS radził sobie znacznie lepiej – na własnym boisku pokonał  GLKS Dłutów (8:1), w Pabianicach ograł tamtejszy PTC (4:1), w roli gospodarza zremisował z LKS Rosanów (0:0), na wyjeździe z UKS SMS Łódź (3:3), pokonał przy świetle własnej publiczności KS II Kutno  5:1, a w meczu 9. kolejki podzielił się punktami z Orłem Parzęczew (3:3 na wyjeździe). Na tym etapie rozgrywek koluszkowianie zajmują ósme miejsce w tabeli (13 pkt.).

W Łódzkiej Klasie A nieźle radzi sobie LKS Różyca. Drużyna prowadzona przez Kornela Błażejewskiego w poprzednim sezonie otarła się o awans do „Okręgówki”. W aktualnych rozgrywkach pokazuje, że chce grać na wyższym poziomie rozgrywkowych. Do tej powy LKS wygrał wszystkie spotkania (6:0 z Kolejarzem Łódź u siebie, 11:0 z Zamkiem Skotniki na wyjeździe, 6:1 z LKS Kalonka u siebie, 6:1 z Milan SC Łódź u siebie, 8:1 z Borutą II Zgierz na wyjeździe i 8:2 ze Strugą Dobieszków u siebie).

Ligową stawkę w Łódzkiej Klasie A zamyka LKS Gałkówek. Drużyna rozgrywająca mecze na Stadionie Leśnym w Gałkowie Dużym potrafiła wywalczyć tylko jeden punkt w konfrontacji z Polonią Andrzejów (2:2).

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności