Dwóch mężczyzn aresztowanych za kradzież

policja16102019

Koluszkowscy kryminalni dzięki dobremu rozpoznaniu ustalili dwóch mężczyzn, którzy włamali się do samochodu i ukradli z niego odkurzacz piorący o wartości 1 tys. złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani już po 2 godzinach. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

13 października 2019 roku policjant z Wydziału Kryminalnego  przyjął zawiadomienie dotyczące kradzieży z włamaniem. Z volkswagena lupo skradziony został odkurzacz piorący o wartości 1000 złotych. Do zdarzenia doszło tego samego dnia w Koluszkach tuż po godzinie 16. Po przyjęciu zawiadomienia policjanci natychmiast podjęli działania w celu wykrycia potencjalnych sprawców. Po przejrzeniu nagrania z pobliskiego monitoringu wytypowali charakterystycznego vw golfa, którym mogli się poruszać. Podczas sprawdzenia pobliskiego terenu policjanci zauważyli typowany samochód. Zatrzymali go do kontroli. Podróżowało nim dwóch mieszkańców gminy Koluszki w wieku 30 i 33 lat oraz 24 – letnia mieszkanka Koluszek. Jak się okazało 33 – letni kierowca golfa był nietrzeźwy.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo kierowca golfa usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kryminalni odzyskali skradziony odkurzacz, który ukrył 30 – latek w swoim miejscu zamieszkania.

Obaj mężczyźni są dobrze znani policji za wcześniejsze konflikty z prawem.

Źródło: KPP Łódź Wschód

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności