Siedem ofert na budowę nowego dworca

 koluszki_pkpPKP SA otworzyły oferty w przetargu na przygotowanie dokumentacji projektowych dla 15 dworców, w tym dla budowy nowego dworca systemowego w Koluszkach.

W ramach inwestycji zaplanowano budowę nowego dworca w nowej lokalizacji (przy przejściu podziemnym od strony ul. 3 Maja) wraz z rozbiórką istniejącego budynku dworca, znajdującego się na jednym z peronów. Projektant ma nawiązać – w formie architektonicznej – do dawnego budynku dworcowego, modernistycznych akcentów architektonicznych znajdujących się w pobliżu planowanego budynku (Pomnik Orła Białego, kamienica u zbiegu ulic: 3 Maja i Paderewskiego) czy też do istniejącego budynku dworca, który wpisał się w krajobraz miasta.

W nowym budynku przewidziano miejsce na kasę oraz niewielką poczekalnię – z 30 miejscami siedzącymi i 20 miejscami stojącymi. Ponadto założono adaptację powierzchni w budynku ekspedycji i manewrowych na peronie nr 2 na potrzeby dyżurnego ruchu.

W zadaniu dotyczącym projektu dla budowy dworca w Koluszkach wpłynęło siedem ofert. Najtaniej zlecenie jest w stanie wykonać firma FBT (blisko 76 tys. zł), a pozostałe oferty mieszczą się w przedziel od 227,6 tys. zł do 590,4 tys. zł brutto. Budżet na ten cel określony był na kwotę 297,8 tys. zł brutto.

Mieszkańcy Koluszek od lat zwracają uwagę na zły stan budynku dworca. Obiekt nie zawsze spełnia również swoją funkcję. Aktualnie kasy na dworcu PKP są nieczynne do odwołania.

Źródło: transport-publiczny.pl

 

 

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności