Kinowy hit „Nieplanowane” pokazuje kulisy branży aborcyjnej

NIEPLANOWANE_plakat_poziom

FILM, KTÓRY ZMIENIA ŻYCIE. 29 i 30 listopada oraz 1 grudnia w koluszkowskim kinie Odeon 3D będzie można zobaczyć film „Nieplanowane”, który odsłania kulisy działania jednej z największych korporacji zajmujących się aborcją. Petycję o udostępnienie obrazu w naszym kraju podpisało 224 tys. osób.

Film „Nieplanowane” pokazuje historię Abby Johnson, jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej Planned Parenthood w USA. Po dziesięciu latach pracy, w wyniku braków personelu medycznego, została ona poproszona o pomoc i asystowanie przy aborcji. To wydarzenie sprawiło, że diametralnie zmieniła poglądy na tę kwestię.

Dzieło opowiadające historię Abby Johnson i odsłaniające kulisy przemysłu aborcyjnego wstrząsnęło Ameryką – mówi Przemysław Wręźlewicz, dyrektor Rafael Film, dystrybutora obrazu w Polsce. – Po raz pierwszy od wielu lat świadomość społeczna na temat aborcji oraz zmian w prawie uległa tak radykalnej przemianie. Od premiery 9 stanów w USA zmieniło prawo na bardziej chroniące życie, a kilkuset pracowników klinik aborcyjnych odeszło z pracy – dodaje.

Co ciekawe, lekarz z filmu „Nieplanowane” w przeszłości naprawdę wykonywał aborcje. Doktor Anthony Levatino – bo o nim mowa – to ginekolog ze stanu Nowy Jork. Przeprowadził 1200 aborcji, w tym ponad 100 tzw. późnych (czyli do 24. tygodnia ciąży). Jego życie odmieniło się po śmierci córki i przełomowym zabiegu, podczas którego zrozumiał, że aborcja jest zabiciem dziecka. Levatino nawrócił się i zrezygnował z wykonywania aborcji.

Film ,,Nieplanowane” trafił do polskich kin 1 listopada. Obraz został doceniony na 34. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Niepokalanów”, gdzie zdobył nagrodę prezydenta RP Andrzeja Dudy dla „Filmu, który zmienia życie”.

W Kinie Odeon 3D w Koluszkach zaplanowano trzy projekcje filmu „Nieplanowane”. 29 listopada o godz. 19, 30 listopada o godz. 19 i 1 grudnia o godz. 19. Bilety kosztują 15 zł (normalny), 12 zł (ulgowy dla dzieci w wieku szkolnym, studentów, rencistów oraz emerytów) i 10 zł (ulgowy z Koluszkowską Kartą Dużej Rodziny).

(jp)

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności