Koronawirus. Zakaz organizacji imprez, Dni Koluszek odwołane

koronawirus-05052020

4 maja burmistrz Koluszek wydał zarządzenie w sprawie zasad ochrony przed COVID-19. Waldemar Chałat zabronił organizowania imprez, w których „przewidywane jest zgromadzenie w jednym miejscu wielu uczestników”. Urząd Miejski poinformował również, że w tym roku nie odbędą się Dni Koluszek.

Boiska dla 6 osób

Można  korzystać z boisk i skateparku przy zachowaniu aktualnych zasad określonych w rozporządzeniach Rady Ministrów. Obowiązujący limit uczestników na każdym boisku to 6 osób plus osoba prowadząca zajęcia. Limit dotyczy jedynie osób korzystających z obiektu. Nie dotyczy on osób niezbędnych do jego obsługi.

Można wypożyczać książki

Od 4 maja w ograniczonym zakresie czynna jest Miejska Biblioteka Publiczna w Koluszkach. Uruchomiona została wypożyczalnia, jednak swobodny dostęp do księgozbioru jest niemożliwy. Biblioteka czynna jest w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. 8-16, natomiast w środę w godz. 10-18. Filia w Gałkowie Dużym jest nieczynna.

Urząd na telefon

Nadal obowiązują ograniczenia w funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego w Koluszkach. W celu załatwienia spraw należy kontaktować się telefonicznie lub przez Internet. Kasa jest nieczynna, a burmistrz nie przyjmuje interesantów do odwołania.

Komputery dla uczniów

W tym tygodniu uczniowie koluszkowskich szkół powinni otrzymać laptopy niezbędne do wykonywania zadań w ramach nauki zdalnej. Sprzęt trafi do uczniów, których rodzice zgłosili taką potrzebę dyrektorom placówek. Na zakup 35 laptopów Gmina Koluszki otrzymała środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

3 potwierdzone zakażenia w gminie Koluszki

„Na terenie powiatu łódzkiego wschodniego mamy 8 osób zakażonych koronawirusem, w tym 3 z terenu gminy Koluszki” – poinformowała w poniedziałek Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Łodzi. Wyzdrowiały 4 osoby z terenu powiatu łódzkiego wschodniego, a 85 osób objęto kwarantanną  domową.

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności