Konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II

fot. Szymon Pulcyn
fot. Szymon Pulcyn

18 maja będziemy obchodzić 100. rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. Z tej okazji I Liceum Ogólnokształcące zaprasza do udziału w konkursie.

– Konkurs odbędzie się 18 maja o godz. 15.00 i jest skierowany do wszystkich uczniów z naszej szkoły. Każdy więc, bez względu na poglądy czy wyznanie, może w nim wziąć udział. Celem jest popularyzacja wiedzy o życiu, twórczości i świętości Jana Pawła II i rozbudzenie zainteresowania osobą Papieża-Polaka. Konkurs zostanie przeprowadzony w formie pisemnego testu składającego się z 20 zamkniętych pytań. Do każdego pytania w teście podane będą 4 odpowiedzi od A do D. Każde pytanie będzie miało co najmniej jedną poprawną odpowiedź – wyjaśnia Paweł Lewiak, dyrektor I LO.

W przypadku uzyskania jednakowej liczby punktów przez kilku uczestników, organizator przewiduje dogrywkę w formie pytań zamkniętych, która zostanie przeprowadzona 20 maja. Warunkiem udziału w konkursie jest wejście na stronę testportal 18 maja o godz. 15.00 za pomocą linka, który będzie udostępniony w piątek w dzienniku elektronicznym librus. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 19 maja. Dla osób, które zajmą I, II i III miejsce przewiduje się nagrody rzeczowe.

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności