Laptop edukacyjny od mundurowych

policja19052020

Koluszkowscy policjanci wraz z ochotnikami straży pożarnej wręczyli jednej z rodzin w gminie Koluszki laptop edukacyjny oraz słodycze. Gest wsparcia od mundurowych w tym trudnym czasie trafił do mamy samotnie wychowującej małoletnie dzieci. Nagła śmierć męża pozostawiła kobietę w niełatwej sytuacji.

Na co dzień dbają o bezpieczeństwo, ścigają przestępców, są pierwsi na miejscu wypadków drogowych, gaszą pożary. Przychodzi jednak taki moment, kiedy wykazują się wielkim sercem i zaangażowaniem wobec tych najbardziej bezbronnych osób – dzieci.

Wszystko zaczęło się około 2 tygodni temu z inicjatywy dzielnicowego z Komendy Powiatowej Policji w powiecie łódzkim wschodnim, który w przypadkowej rozmowie z ochotnikami jednej ze straży pożarnej w gminie Koluszki dowiedział się o sytuacji pewnej rodziny. Historia kobiety, która nagle straciła męża i została z małoletnimi dziećmi poruszyła mundurowych i postanowili choć drobnym gestem sprawić radość pociechom. Policjanci i strażacy ochotnicy postanowili obdarować rodzinę laptopem edukacyjnym, który z pewnością ułatwi im naukę w obecnych czasach oraz słodkościami. Dzięki zaangażowaniu i  dobrym sercom mundurowych w weekend do rodziny trafiły prezenty. Mamy nadzieję, że komputer przyczyni się do zdobywania wiedzy i dobrych wyników w nauce.

Bycie wsparciem, dla tych którzy najbardziej tego potrzebują to dla policjanta i strażaka przeżycie wyjątkowe, zwłaszcza, że nie tylko obdarowują, ale sami też otrzymują niezwykle cenny dar – uśmiech dziecka i jego prawdziwą radość.

Źródło: KPP Łódź Wschód

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności