Akcja „Prędkość”. Skontrolowano 16 kierowców

policja-uni-foto19 maja 2020 roku trwały wojewódzkie działania kontrolno – prewencyjne „Prędkość”, policjanci koluszkowskiej drogówki egzekwowali od kierujących przede wszystkim przestrzeganie ograniczeń prędkości.

Mundurowi nadzorowali ruch na głównych ciągach komunikacyjnych. Prowadzili kontrole prędkości w wyznaczonych miejscach gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych. Celem takich działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Policjanci korzystali z radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych wyposażonych również w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Stróże prawa skontrolowali 16 pojazdów jak również ich kierowców. W 11 przypadkach została przekroczona prędkość.

Policjanci apelują! Nadmierna prędkość i niedostosowana do warunków panujących na drodze to najczęściej występująca przyczyna wypadków drogowych. Przez lekkomyślność i brak odpowiedzialności kierowców przekraczających prędkość cierpią inni uczestnicy ruchu drogowego. Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Mimo tego, że główną przyczyną powstawania wypadków w województwie łódzkim jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to najbardziej śmiercionośną przyczyną pozostaje, niezmiennie od lat, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

Źródło: KPP Łódź Wschód

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności