Inwestycje gminne i powiatowe bez dofinansowania

fot. glosseniora.plStarosta łódzki wschodni Andrzej Opala

Gmina Koluszki i Starostwo Powiatowe nie otrzymają milionowych dotacji z Urzędu Marszałkowskiego. Wnioski złożone przez burmistrza Waldemara Chałata i starostę Andrzeja Opalę zostały negatywnie ocenione.

Złożona przez Gminę Koluszki aplikacja o dofinansowanie rozbudowy budynku Szkoły Podstawowej nr 2 i I LO w Koluszkach została odrzucona przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. Dokumentacja zawierała błędy formalne. Jak informuje Express Ilustrowany, negatywnie oceniono również wnioski o dotacje na budowę boiska na osiedlu Łódzkim I oraz placów zabaw (przy Przedszkolu Gminnym w Gałkowie Dużym, w Kaletniku oraz przy Przedszkolu nr 1 w Koluszkach).

Powiat Łódzki Wschodni nie otrzyma dofinansowania na przebudowę drogi powiatowej nr 1151E. Zadanie znalazło się dopiero na liście rezerwowej inwestycji objętych wsparciem  ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

Staroście Andrzejowi Opali po raz drugi nie udało się również pozyskać dofinansowania z Programu „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka” (tegoroczny wniosek dotyczył podniesienia standardów bezpieczeństwa na dwóch przejściach dla pieszych przy szkołach podstawowych w Rzgowie i w gminie Tuszyn).

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności