Prawie 7 mln zł na kryte boisko w powiecie łódzkim wschodnim!

waldemar-buda-22052020-2

– W Wiśniowej Górze w powiecie łódzkim wschodnim powstanie kryte boisko piłkarskie za prawie 7 mln zł, z czego blisko 3 mln zł będzie pochodzić z rządowego Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej – poinformował wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

Waldemar Buda przekazał informację o dofinansowaniu we wtorek podczas konferencji prasowej zorganizowanej na terenie Gminnego Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego w Wiśniowej Górze. – Ogłaszamy wyniki konkursu na budowę boisk. Spośród wielu wniosków, które spłynęły do Ministerstwa Sportu, wybrano 12 na kwotę łącznie 19 mln zł. Wśród nich znalazła się bardzo duża inwestycja w Wiśniowej Górze – powiedział wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

W tym roku inwestorzy przeprowadzą prace przygotowawcze na terenie Gminnego Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego w Wiśniowej Górze (gmina Andrespol). Zadaszone boisko pneumatyczne ma być gotowe do końca kwietnia 2021 roku. Będą mogli z niego korzystać nie tylko zawodnicy Akademii Piłkarskiej Andrespolia, ale także utalentowani młodzi adepci futbolu z terenu gminy Koluszki.

 

Celem rządowego programu budowy krytych boisk jest stworzenie warunków do całorocznego treningu oraz szkolenia piłkarskiego. Realizacja programu ma przyczynić się do zwiększenia dostępności do infrastruktury piłkarskiej w sezonie jesienno-zimowym. Program jest elementem szerszej rządowej koncepcji dotyczącej rozwoju piłki nożnej w Polsce. To odpowiedź na stwierdzony deficyt obiektów tego typu, a także pierwsze przedsięwzięcie o charakterze ogólnopolskim, inicjujące oraz wspierające inwestycje w zakresie zadaszeń pełnowymiarowych boisk piłkarskich.

 

 

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności