Waldemar Chałat o „Tarczy dla samorządów”: To wspaniała inicjatywa prezydenta Andrzeja Dudy

chalat_26062020

– Inicjatywa, którą podjął Pan Prezydent Andrzej Duda jest wspaniała – ocenił Waldemar Chałat, burmistrz Koluszek, podczas konferencji prasowej zorganizowanej wspólnie z posłem Prawa i Sprawiedliwości Włodzimierzem Tomaszewskim. Chodzi o „Tarczę dla samorządów” w ramach której Chałat otrzyma ponad 5 mln zł na konto Gminy Koluszki. 

Tak jak informowaliśmy wczoraj, „Tarcza dla samorządów”  zrekompensuje ubytki wpływów z podatków w samorządach powstałe w wyniku pandemii koronawirusa. Pieniądze przekazane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości będzie można wykorzystać na inwestycje bliskie ludziom – np. szkoły, przedszkola, wodociągi, szpitale czy domy pomocy społecznej.

W czwartek, przy pomniku Orła Białego odbyła się konferencja prasowa, podczas której burmistrz Koluszek Waldemar Chałat, przewodniczący Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego Sławomir Sokołowski oraz poseł Włodzimierz Tomaszewski chwalili inicjatywę Prezydenta Andrzeja Dudy.

– Pandemia dotknęła wiele rodzin, pracowników, ale też gminy. Wpływy z podatku, szczególnie podatku PIT, bardzo znacznie się zmniejszyły. Dlatego inicjatywa, którą podjął pan prezydent jest wspaniała. 5 mln zł na inwestycje w gminie Koluszki to potężne pieniądze – podkreślił Chałat.

Każdy samorząd będzie wnioskował do wojewody o przyznanie środków na inwestycje. Nabór ma rozpocząć się na początku sierpnia. Pieniądze nie muszą być wykorzystane w 2020 roku, nie trzeba będzie ich zwracać.

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności