81. rocznica agresji ZSRR na Polskę. Patriotyczny koncert Lecha Makowieckiego i zespołu ZAYAZD [ZDJĘCIA, FILM]

koncert-17092020-1

Autorskie ballady i pieśni ukazujące najważniejsze wydarzenia w historii Polski zaprezentował Lech Makowiecki z zespołem ZAYAZD podczas koncertu w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Koluszkach. Wydarzenie odbyło się z inicjatywy Stowarzyszenia Sympatyków Gminy Koluszki w czwartek, 17 września 2020 roku, w 81. rocznicę agresji ZSRR na Polskę.

Artyści zaprezentowali bogaty repertuar, pełen emocjonalnych ballad i wypełnionych euforią zwycięstw pieści o charakterze katolickim i patriotycznym. – Cieszymy się, że tego typu wydarzenia docierają do naszej gminy – mówi Mariusz Kotynia, jeden z inicjatorów wydarzenia. – Liczymy na kolejne podobne przedsięwzięcia. Kultywowanie pamięci o historii Polski jest naszą powinnością. Przy tego typu wydarzeniach chcemy mówić o najważniejszych wartościach, wspominać odwagę i bohaterstwo Polaków, którzy dzielnie walczyli w obronie ojczyzny – podkreśla.

Zespół wystąpił w składzie: Lech Makowiecki, Bożena Makowiecka i Leszek Bolibok. W imieniu zebranych podziękowania artystom złożyła Ilona Węgrzyn, przewodnicząca Osiedla Natolin, zastępca prezesa zarządu Stowarzyszenia Sympatyków Gminy Koluszki.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania księdzu proboszczowi  Grzegorzowi Świtalskiemu za gościnność i możliwość organizacji koncertu oraz licznie przybyłym widzom za stworzenie rodzinnej atmosfery.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu „Kultura – Interwencje 2020”. Koncert wsparli również radni: Mariusz Kotynia, Jarosław Sobieszek, Marcin Szadkowski, Ryszard Piasny, Dariusz Janeczek, Paweł Lewiak, Arkadiusz Loba, Katarzyna Staroń i Michał Sudowski.

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności