W Koluszkach powstanie obserwatorium astronomiczne

04112021-sp-1

Szkoła Podstawowa nr 2 i I Liceum Ogólnokształcące wzbogacą się o nowy, dwukondygnacyjny budynek, na terenie którego powstanie m.in. 12 sal lekcyjnych oraz obserwatorium astronomiczne. Gmina Koluszki ogłosiła przetarg na realizację inwestycji. Prace powinny zakończyć się na przełomie 2022 i 2023 roku. 

W ramach inwestycji zaplanowano rozbudowę i przebudowę budynku Szkoły Podstawowej nr 2 i I Liceum Ogólnokształcącego w Koluszkach przy ulicy Kościuszki 16 wraz z zagospodarowaniem
terenu i infrastrukturą techniczną.

W zakres zamówienia wchodzi m.in.: rozbudowa budynku szkoły o nowy obiekt o dwóch kondygnacjach naziemnych połączony łącznikiem, przebudowa wewnętrzna istniejącego budynku szkoły (remont szatni i sali gimnastycznej wraz z zapleczem, montaż ścianki wspinaczkowej w istniejącej sali gimnastycznej), budowa i przebudowa elementów infrastruktury technicznej podziemnej, wykonanie kopułowego obserwatorium astronomicznego i montaż paneli fotowoltaicznych.

04112021-splo

Obserwatorium astronomiczne zostanie wyposażone m.in. w teleskopy i kamery.

Inwestycja zostanie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020. Firmy zainteresowane realizacją zadania mają czas do 16 listopada 2021 r. na złożenie ofert.

/AR/

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności