Zaginiony 80-latek odnaleziony przez policjantów

na_sygnale2Kiedy dochodzi do zaginięcia człowieka liczy się każda minuta i tak było również podczas poszukiwań 80-letniego mieszkańca Koluszek. Już po niespełna 2 godzinach od przyjęcia zgłoszenia mężczyzna został odnaleziony przez koluszkowskich policjantów.

8 listopada 2021 roku do Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach tuż po godzinie 15:00 wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 80-latka. Mężczyzna miał problemy z pamięcią, wyszedł z domu bez kurtki w samym swetrze, mimo faktu, że tego dnia panowała niska temperatura.

– Policjanci natychmiast zaczęli działać, w jednostce policji w Koluszkach i Andrespolu został ogłoszony alarm – mówi sierż. sztab. Aneta Kotynia, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego. – Liczyła się każda minuta. Dodatkowo niesprzyjające warunki atmosferyczne i niedostosowany ubiór mógł być niebezpieczny dla seniora. Mundurowi patrolowali ulice, miejscowości pobliskie, sprawdzali punkty gastronomiczne, przystanki, dworce PKP oraz stacje benzynowe. Weryfikowali wszystkie sygnały jakie do nich wpływały. Z relacji bliskich wynikało, że senior mógł oddalić się w kierunku Łodzi – dodaje.

Po niespełna 2 godzinach od zgłoszenia 80-letni  mężczyzna został zauważony przez policjantów na jednej z ulic w Koluszkach. Senior był wyziębiony. Przyznał, że nie wie w którym kierunku ma iść. Mundurowi od razu zapewnili mu pomoc i przewieźli do domu gdzie dojechała karetka pogotowia aby sprawdzić stan zdrowia mężczyzny.

Sierż. sztab. Aneta Kotynia wyjaśnia, że policja rozpoczynając poszukiwania przeprowadza szereg czynności operacyjno-rozpoznawczych (rozmowy z najbliższymi, sąsiadami, rozeznanie miejsca ostatniego pobytu zaginionego).

– Ma to na celu ustalenie jak najszybciej obecnego miejsca, w którym może znajdować się osoba zaginiona. Każdy sygnał dotyczący miejsca przebywania osoby zaginionej jest poważnie traktowany i sprawdzany przez mundurowych. Dlatego tak ważne jest aby każda informacja na temat osoby zaginionej trafiała do policjantów – podkreśla.

Źródło: KPP Łódź Wschód

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności