Handlował „podróbkami” o wartości 2 mln zł

20112021-policja
Wspólne działania koluszkowskich i rzgowskich policjantów doprowadziły do zabezpieczenia ponad 3 000 sztuk odzieży, torebek i butów z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Wstępne straty oszacowano na 2 miliony złotych. W tej sprawie zatrzymano 45-letniego mężczyznę, który wprowadzał do obrotu ,,podróbki”. Usłyszał już zarzut. Za handel nielegalnym towarem grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

17 listopada 2021 roku koluszkowscy i rzgowscy policjanci przeprowadzili wspólne działania przy wsparciu tuszyńskich mundurowych na terenie Rzgowa w jednym z punktów handlowych.

– Funkcjonariusze otrzymali informację, iż prowadzona jest tam sprzedaż odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Podczas przeszukania wskazanego miejsca policjanci zabezpieczyli ponad trzy tysiące sztuk podrobionych produktów. Były to głównie ubrania i torebki damskie oraz buty. Wartość strat jaką oszacował biegły z zakresu znaków towarowych jest nie mniejsza niż 2 miliony złotych – informuje sierż. sztab. Aneta Kotynia z koluszkowskiej komendy.

Decyzją prokuratora mężczyzna handlujący „podróbkami” został zatrzymany. Usłyszał już zarzut handlu wyrobami z podrobionymi znakami towarowymi za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Rzgowie.

/AR/ Źródło: KPP Łódź Wschód

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności