Nie bądź obojętny na znalezioną amunicję!

niewybuch

25 listopada 2021 r. koluszkowska policja otrzymała zgłoszenie dotyczące znalezienia niewypału na jednej z posesji w naszej gminie.

Grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego oraz policyjny patrol niezwłocznie udała się na miejsce znaleziska i zabezpieczyła teren aż do przyjazdu saperów, którzy zabrali z posesji niebezpieczny niewybuch. Specjaliści określili, że znaleziony niewypał to pochodzący z okresu II Wojny Światowej przeciwlotniczy pocisk artyleryjski.

Koluszkowska policja apeluje do wszystkich mieszkańców naszej gminy, aby w przypadku znalezienia niewybuchu niezwłocznie powiadomić o tym fakcie odpowiednie służby i nie próbować w żaden sposób samemu zajmować się tak niebezpiecznym znaleziskiem. Jak przypomina sierż. sztab. Aneta Kotynia z koluszkowskiego komisariatu posiadanie broni lub wszelkiego rodzaju amunicji bez odpowiedniego zezwolenia może zostać ukarane pozbawieniem wolności do lat 8.

/AR/

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności