Świąteczna pomoc dla potrzebujących parafian

prezent

Czas Adwentu w kościele jest czasem oczekiwania na przyjście Nowonarodzonego Dzieciątka Jezus. Wiele osób podejmuje różnorodne wyrzeczenia lub postanowienia. Są również tacy, którzy pragną sprawić radość najuboższym członkom swojej wspólnoty parafialnej.

Zachęcamy do podejmowania przedświątecznych postanowień oraz do wzięcia udziału w akcjach charytatywnych organizowanych w parafiach zlokalizowanych w naszej gminie. Parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej prowadzi zbiórkę, w której możemy składać dary w postaci środków czystości i produktów spożywczych.  Z zebranych rzeczy będą tworzone paczki świąteczne dla najuboższych rodzin.

W parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Kaletniku organizowana jest natomiast akcja „SERCE dla SERCA”. Polega ona na tym, że z choinki umieszczonej w kościele możemy wziąć serduszka, na których zapisane są marzenia najmłodszych, potrzebujących parafian i je urzeczywistnić. Przygotowane prezenty (z odpowiednim serduszkiem) można przynosić do kościoła do 19 grudnia. Koordynatorem akcji jest Diakon Krzysztof posługujący w parafii.

/AR/

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności