Rozdano nagrody dla najlepszych mundurowców w województwie

strazak roku 2021

źródło fotografii: https://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/najlepsi-policjanci-i-stra%C5%BCacy-nagrodzeni

20 grudnia Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber wręczył nagrody dla najlepszych policjantów i strażaków w województwie. Jedna z nagród trafiła do Koluszek.

Najlepszym strażakiem województwa łódzkiego w 2021 r. w kategorii opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej została mł. asp. Anita Kaczyńska-Kobierzycka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej powiatu łódzkiego wschodniego z siedzibą w Koluszkach.

mł.asp. mgr Anita Kaczyńska-Kobierzycka na co dzień w koluszkowskiej komendzie pełni funkcję Starszego Inspektora Sztabowego oraz opiekuna dziewczęcej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.Organizuje obozy wakacyjne dla dzieci z młodzieżowej drużyny a szkolenia i treningi, które prowadzi przekładają się na znakomite osiągnięcia w zawodach sportowo-pożarniczych MDP.

Do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej mogą należeć dziewczęta i chłopcy do 18 roku życia (za zgodą opiekuna prawnego lub rodzica). Natomiast opiekunem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej zostaje osoba posiadająca szeroką wiedzę z dziedziny pożarniczej oraz posiadająca umiejętności pedagogiczne, które pomagają we właściwym prowadzeniu spotkań z drużyną. Opiekun pomaga młodzieży zdobywać wiedzę dotyczącą pożarnictwa jak również kreuje w nich właściwe postawy niezbędne w pracy strażaka.

/AR/

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności