Bezpieczna podróż na zimowe ferie

autobus

Co roku policjanci dokonują wielu kontroli pojazdów, którymi Polacy wyruszają na zimowy odpoczynek. Szczególną uwagę poświęcają kierowcom i autobusom wiozącym dzieci na zorganizowane wyjazdy.

Jak informuje Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w tym roku udostępnia wykaz punktów przeprowadzających kontrole kierowców i autobusów, które mają przewozić dzieci i młodzież na zimowiska. Jest to wykaz miejsc w kraju i telefonów kontaktowych, pod którymi możliwe jest uzyskanie informacji dotyczących możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli pojazdów i ich kierowców. Aby nie opóźniać wyjazdu dzieci czekając na patrol Policja zaprasza do kontaktu kilka dni przed planowanym wyjazdem dzieci.

W Koluszkach do kontroli wyznaczona została Komenda Powiatowa Policji, natomiast miejsce i czas kontroli ustalane są z wyprzedzeniem przed wyjazdem w zależności od zgłoszeń organizatorów zimowych wyjazdów. Aby poprosić o kontrolę autobusu i kierowcy należy zadzwonić do koluszkowskiej policji  pod numer telefonu: 47 842 12 30 (w godzinach 7.3015.30) lub 47 842 12 11.

Ciekawym rozwiązaniem, które może uspokoić zaniepokojonych rodziców jest internetowa baza, w której podając numer rejestracyjny pojazdu możemy sprawdzić bazowe informacje na temat autobusu. Są nimi dane techniczne, informacja o polisie OC czy też dane o badaniu technicznym. Baza dostępna jest pod poniższym linkiem: https://bezpiecznyautobus.gov.pl/.

/AR/

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności