Pierwsze kontrole drogowe z wyższymi mandatami

fot. archiwum

W ostatnim czasie koluszkowska policja zatrzymała trzech uczestników ruchu drogowego, którzy złamali przepisy. Zostali oni ukarani mandatami oraz punktami karnymi zgodnie z nowym taryfikatorem.

Od 1 stycznia 2022 roku na terenie naszego kraju obowiązują nowe i znacznie wyższe niż dotychczas wysokości kar pieniężnych za łamanie przepisów ruchu drogowego. Tak jak już informowaliśmy wynika to ze zmian przepisów Ustawy o ruchu drogowym, które weszły w życie na początku roku.

10 stycznia policja z naszego powiatu zatrzymała dwóch kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Pierwszym z nich był 40-letni kierowca prowadzący samochód marki kia, który przekroczył prędkość o 41 km/h. Drugim był natomiast 53-letni kierowca mercedesa zatrzymany po przekroczeniu prędkości o 50 km/h. Zgodnie z nowym taryfikatorem kar obaj zostali ukarani punktami karnymi i mandatem w wysokości 1 000 zł.

Kolejnym zatrzymanym, który otrzymał surową grzywnę był pijany rowerzysta. Podczas jazdy przez Koluszki miał niemal 1 ‰ alkoholu we krwi. Za jazdę pod wpływem alkoholu został ukarany mandatem w wysokości aż 2 500 zł.

Jak informuje sierż. sztab. Aneta Kotynia z koluszkowskiego komisariatu wyższe kary są nakładane za przewinienia, które najczęściej przyczyniają się do wypadków drogowych w naszym kraju.

/AR/

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności