Maturzyści przed wyborem dalszej ścieżki edukacji

liceum ILO

20 stycznia I Liceum Ogólnokształcące gościło u siebie przedstawicieli „Akademickich Inicjatyw”, którzy podzielili się wiedzą na temat właściwego wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej.

Akademickie Inicjatywy to program kierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych (głównie maturzystów), którzy stoją przed wyborem wyższej uczelni. Dodatkowo zainteresowani mogą liczyć na doradztwo zawodowe. W ramach programu organizowane są m.in. Akademickie Targi Edukacyjne, Eksperymentarium, Spotkania Akademickie. Ponadto w ofercie Akademickich Inicjatyw możemy także znaleźć ofertę dotyczącą wypożyczania sprzętu turystycznego czy udzielania korepetycji i prowadzenia kursów z kilku przedmiotów maturalnych.

Podczas wizyty w I LO przedstawiciele programu udzielili koluszkowskim uczniom wielu cennych wskazówek w jaki sposób świadomie wybrać odpowiedni dla siebie kierunek studiów i uczelnię. Ponadto licealiści uzyskali bardziej szczegółowe informacje o kilku uczelniach zlokalizowanych w Łodzi i Warszawie. Jak informuje I LO kolejne tego typu spotkanie odbędzie się u nich w marcu w ramach organizowanych Targów Edukacyjnych.

/AR/

 

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności