Pracowity czas dla strażaków

wichura wiatr info rcb

Silny i porywisty wiatr, nawałnice i deszcz, które w ostatnim czasie nie omijają także naszej gminy sprawiają, że strażacy zrzeszeni zarówno w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej jak i lokalnych jednostkach Ochotniczej Straży Pożarnej wielokrotnie są wzywani do akcji ratowania życia i mienia ludzkiego.

Tylko 17 lutego strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej aż czterokrotnie interweniowali, aby usunąć skutki silnego wiatru, który przeszedł przez teren miasta oraz gminy Koluszki. Jaodczas wyjazdów strażacy m.in. zabezpieczyli uszkodzony dach w miejscowości Erazmów, usunęli drzewo, które przewróciło się na linię energetyczną i blokowało przejazd przez drogę w tej samej miejscowości. Następnie odpowiednią pompą wypompowali wodę, która zalała piwnicę w budynku mieszkalnym zlokalizowanym w Koluszkach przy ul. Hallera. W Nowym Redzeniu strażacy z OSP w Koluszkach we współpracy z OSP z Justynowa usuwali zagrożenie związane z drzewem, które także pochyliło się na linię energetyczną.

Zachęcamy do zapoznania się z powyższą grafiką stworzoną przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, która prezentuje jak należy zachowywać się podczas trudnych warunków atmosferycznych.

/AR/

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności