Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

telefon zaufania

I Liceum Ogólnokształcące w Koluszkach przypomina o możliwości korzystania z Regionalnego Interwencyjnego Telefonu Zaufana dla Dzieci i Młodzieży działającego pod numerem 726-611-611. Specjaliści, z którymi można porozmawiać służą radą i pomocą wszystkim zainteresowanym.

Telefon zaufania został uruchomiony w ubiegłym roku przez samorząd województwa łódzkiego. Jego zadaniem jest pomoc zarówno dzieciom i młodzieży jak i nauczycielom czy też rodzicom, którzy nie radzą sobie z sytuacją życiową w jakiej się znaleźli (pierwotnie były to m.in. skutki pandemii, edukacja zdalna i związane z nią trudności). Tzw. „szybka linia” czynna jest przez cały tydzień w godzinach 15:00 – 18:00 a w godzinach 18:00 – 21:00 można kontaktować się ze specjalistami poprzez Snapchata lub Messengera na kanale pogadajmytutaj. Możliwość kontaktu poprzez media społecznościowe to bardzo ciekawa inicjatywa, która wielu młodych ludzi może zachęcić do kontaktu i szukania wsparcia.

Dzwoniąc pod bezpłatny numer 726-611-611 można liczyć na rozmowę ze specjalistami takimi jak: psycholodzy kliniczni, interwenci kryzysowi, psychoterapeuci. Zachęcamy wszystkich potrzebujących wsparcia do skorzystania z rozmów ze specjalistami.

/AR/

 

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności