„Moja Komenda” – nowa aplikacja na smartfony

SMARTFON SAMSUNG

Aplikacja „Moja Komenda” to nowa forma kontaktu z dzielnicowymi, która została przygotowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policję w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Nowo powstała aplikacja ma na celu ułatwić odnalezienie w ogólnopolskiej bazie dzielnicowych z terenu miasta i powiatu, dowiedzieć się, który policjant jest naszym dzielnicowym, odnaleźć najbliższą jednostkę Policji i uzyskać do niej dane teleadresowe. Ponadto poprzez aplikację można połączyć się z najbliższą jednostką Policji oraz wysłać do niej wiadomość e-mail.

Dzielnicowych można wyszukiwać na kilka sposobów np. podając swój adres zamieszkania czy też imię lub nazwisko policjanta. Inną formą działania aplikacji jest wykorzystanie usługi lokalizacyjnej. Udostępniając naszą lokalizację aplikacja wskaże wszystkie jednostki policji w naszym otoczeniu jak również może nas do nich poprowadzić wyznaczając odpowiednią trasę. Co ważne, aby skorzystać z aplikacji i wyszukać dzielnicowego nie potrzebujemy mieć połączonego telefonu z internetem, ponieważ wyszukiwarka działa także w trybie offline. W aplikacji możemy wyszukać zarówno komendy jak i posterunki oraz rewiry dzielnicowych zlokalizowane na terenie całej Polski.

Jak informuje sierż. sztab. Aneta Kotynia z koluszkowskiego komisariatu aplikacja „Moja Komenda” jest całkowicie bezpłatna i dostępna dla użytkowników smartfonów z systemem Android.

/AR/

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności