Policjanci odwiedzili Szkołę Podstawową w Gałkowie Dużym

galkowek szkola policja

4 marca dzielnicowi z koluszkowskiego komisariatu wspólnie z Komendantem Posterunku Straży Ochrony Kolei odwiedzili szkołę w Gałkowie Dużym. Podczas spotkań z uczniami i nauczycielami dzielili się cenną wiedzą na temat zasad ruchu oraz bezpieczeństwa w obrębie przejazdów kolejowych.

Wizyta mundurowych spowodowana była budową tunelu pod torami kolejowymi w Gałkowie i związaną z tym zmianą organizacji ruchu. Podczas zajęć z dziećmi przypomniano jak w bezpieczny sposób i w których miejscach przechodzić przez tory kolejowe oraz podkreślono jak istotne jest stosowanie się do znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej. Kolejnymi poruszanymi kwestiami było udzielanie pierwszej pomocy, gdy jest się świadkiem lub uczestnikiem wypadku. Mundurowi opowiedzieli też jakie konsekwencje prawne mogą spotkać osoby, które łamią przepisy oraz regulaminy i zakazy poruszania się na terenach, w których prowadzone są roboty drogowe i inne prace budowlane.

Sierż. sztab. Aneta Kotynia z koluszkowskiej komendy policji przypomina, aby przechodząc lub przejeżdżając przez przejazdy kolejowe zachowywać szczególną ostrożność bowiem ułamki sekundy i chwila nieuwagi mogą skutkować tragicznym starciem z pociągiem.

/AR/

Udostępnij