Mundial w Katarze. Reprezentacja Polski będzie trenować w Koluszkach

01042022-kks

W Koluszkach obędzie się zgrupowanie reprezentacji Polski przed tegorocznymi Mistrzostwami Świata w Katarze. W naszym mieście „Biało-Czerwoni” spędzą sześć dni. Od 14 do 19 listopada będą trenować na obiektach Koluszkowskiego Klubu Sportowego. W związku z tym, jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się prace projektowe związane z przebudową stadionu przy ul. Zagajnikowej.Powstanie m.in. podgrzewana murawa, oświetlenie i hala pneumatyczna.

Dlaczego zdecydowano o organizacji zgrupowania kadry Polski w Koluszkach? – Decydujący głos w tej sprawie miał Czesław Michniewicz. Selekcjoner reprezentacji Polski ma duży sentyment do regionu łódzkiego, a szczególnie do Widzewa Łódź w którym pracował. Łódzki klub nie posiada jeszcze swojego ośrodka treningowego, dlatego poszukiwano lokalizacji, w której w krótkim okresie będzie można stworzyć odpowiednie warunki do treningów, zgodne z rekomendacjami selekcjonera. Ostatni mecz towarzyski przed mundialem Michniewicz chce rozegrać właśnie w „Sercu Łodzi”, na stadionie Widzewa Łódź, kilkadziesiąt kilometrów od Koluszek  – usłyszeliśmy w Polskim Związku Piłki Nożnej.

Szczegółowy harmonogram zgrupowania ma zostać ogłoszony podczas specjalnej konferencji prasowej w Polskim Związku Piłki Nożnej.

Czy w Koluszkach uda się w ekspresowym tempie przygotować obiekt na potrzeby reprezentacji Polski? Ministerstwo Sportu i Turystyki zapewnia, że możliwe jest spełnienie oczekiwań Czesława Michniewicza. Od lat o przebudowę stadionu zabiega zarząd KKS Koluszki. Gmina Koluszki też nie będzie stawać okoniem.

W ramach inwestycji zaplanowano ułożenie nowej murawy, zainstalowanie systemu podgrzewania i montaż oświetlenia. Zamówione mają również zostać cztery przenośne trybuny dla 4 000 widzów. Obiekt w razie potrzeby zostanie zadaszony halą pneumatyczną, powszechnie nazywaną „balonem”, pozbawioną  ciężkiej i kosztownej konstrukcji nośnej.  To najlepsze rozwiązanie z uwagi na to, że sezonowy montaż lub demontaż hali zajmuje do 12 godzin. Powstaną też nowe chodniki i elementy małej infrastruktury. Na czas zgrupowania kadra zamieszka w jednym z hoteli w powiecie łódzkim wschodnim.

Mistrzostwa Świata w Katarze rozpoczną się 21 listopada 2022 roku. Jeśli reprezentacja Polski trafi do jednej z dalszych grup, pierwszy mecz rozegra kilka dni po otwarciu imprezy, a to wydłuży czas na przygotowania do turnieju, co może wpłynąć na modyfikacje terminu zgrupowania w Koluszkach.

AKTUALIZACJA: Informacja była primaaprilisowym żartem :-)

/AR/

Udostępnij