Sala edukacyjna dla dzieci w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Koluszkach wznawia działalność

sala edukacyjna dla dzieci PSP
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej powiatu łódzkiego wschodniego w Koluszkach poinformowała o wznowieniu działalności sali edukacyjnej dla dzieci zlokalizowanej w siedzibie straży przy ul. Słowackiego 28.
Przypominamy, że sala edukacyjna w koluszkowskiej straży powstała w 2019 r. w celu kształtowania świadomości i wiedzy dzieci z zakresu pożarnictwa oraz możliwych zagrożeń oraz umiejętności radzenia sobie z nimi i odpowiedniego zachowania w przypadku ich wystąpienia. Dzięki zdobytej wiedzy możliwa jest poprawa bezpieczeństwa uczniów.
Koluszkowska sala edukacyjna działająca w siedzibie straży posiada dwa pomieszczenia: salę główną ze sprzętem multimedialnym, pomocami dydaktycznymi do nauki pierwszej pomocy i numerów alarmowych oraz mini wóz strażacki i ześlizg. Druga sala przypomina natomiast typowe mieszkanie z wyposażeniem, w której dzieci dowiadują się jakie zagrożenia pożarnicze mogą wystąpić w ich domach. Są w niej również systemy zadymienia, gorące drzwi oraz system ostrzegania dźwiękowego.
Zasady korzystania z sali edukacyjnej oraz karty zgłoszeniowe dla zorganizowanych grup można pobrać ze strony: https://www.gov.pl/web/kppsp-koluszki/sala-edukacyjna-ognik?fbclid=IwAR0HvIgZ9SR2WDhkb16jCfnNUDs7Hz3mBVnTu3uYZ7UecAtPzcZlAA_ocPo. Zachęcamy do zgłębiania wiedzy o pożarnictwie.
/AR/ fot. Komenda PSP w Koluszkach
Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności