Uczniowie z Koluszek na Arenie Młodych

Arena-Mlodych-2020

31 marca ponad stu uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Koluszkach wraz z nauczycielami wybrało się do Łodzi na spotkanie ewangelizacyjne z „młodym kościołem” podczas Areny Młodych.

Podczas wydarzenia koluszkowscy uczniowie mieli możliwość spotkać się ze swoimi rówieśnikami z archidiecezji, wysłuchać świadectwa rapera Dobromira Mak Makowskiego oraz posłuchać na żywo tworzonej przez niego muzyki. Jak podkreślają wychowawcy z I LO radosna atmosfera, profesjonalna oprawa spotkania, wyjątkowe oświetlenie i muzyka sprawiają, że młodzi co roku chętnie chcą brać udział w tym wydarzeniu.

Arena Młodych to największe wydarzenie ewangelizacyjne organizowane co roku w łódzkiej Atlas Arenie, którego inicjatorem od 2017 r. jest arcybiskup Grzegorz Ryś, który podczas spotkania z młodymi co roku kieruje do nich swoje słowo. Co roku w Arenie Młodych bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów zarówno z naszej archidiecezji jak i całej Polski. Celem wydarzenia jest spotkanie uczestników z młodym, wierzącym Kościołem, wzajemne dzielenie się wiarą i jej pogłębianie wśród młodych osób. Biorą w nim udział zarówno osoby wierzące, jak również wszyscy wciąż poszukujący Boga, odpowiedzi na nurtujące ich pytania i własnej drogi wiary.

Kolejne edycje różnią się tematyką ale w każdej uczestnicy mogą doświadczyć spotkania z Bogiem dzięki muzyce, ruchowi, tańcom, gestom, flagom, śpiewom, modlitwie. Stałymi punktami Areny Młodych jest słuchanie Słowa Bożego, Adoracja a także spowiedź i modlitwa wstawiennicza.

/AR/ fot. Arena Młodych

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności