„Leśne spotkania” w Szkole Podstawowej nr 1

kraina dzikiej kaczki sp1

W pierwszych tygodniach kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach poszerzali swoją wiedzę dotyczącą przyrody, lasów oraz zwierząt, które je zamieszkują.

8 kwietnia dzieci odwiedziły „Krainę Dzikiej Kaczki” zlokalizowaną w Bronowicach. Zmierzając ścieżkami edukacyjnymi poznali mnóstwo ciekawostek z życia różnych zwierząt, zobaczyli żabi skrzek oraz żeremie bobrów. Uczyli się także rozpoznawać niektóre gatunki drzew. Część dzieci miało nawet ochotę wysiadywać ptasie jajka. Uczniowie wzięli następnie udział w tradycyjnym topieniu marzanny oraz spróbowali kiełbasek z grilla a także „leśnej herbaty” ze znalezionych skarbów przyrody, która mimo, że miała ładny zapach nie przypadła im do gustu. Większość uczestników wycieczki wolała bowiem tradycyjną formę ciepłego napoju. Pod koniec wyprawy dzieci miały okazję samodzielnie karmić owce. Wyprawa zakończyła się tworzeniem przez uczniów „Leśnych medali”.

Jak informuje Szkoła również 10 kwietnia uczniowie jednej z klas mieli okazję zdobyć cenną wiedzę na temat przyrody. Do szkoły zawitał bowiem leśnik z Nadleśnictwa Brzeziny pan Przemysław Kałuziński – tata jednego z uczniów. Przybliżył on dzieciom gatunki leśnych zwierząt, które można spotkać wybierając się do lasów w naszej okolicy. Opowiedział o zwyczajach fauny oraz odpowiednim zachowaniu w przypadku spotkania z dzikimi zwierzętami m.in. z dzikiem. Dzieci mogły zadawać leśnikowi nurtujące je pytania oraz nauczyć się rozpoznawać tropy poszczególnych zwierząt. Poznały także wiele ciekawostek z życia zajęcy, jeleni, saren, łosi czy bobrów. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali książeczki i „leśne upominki” z ciekawostkami dotyczącymi przyrody oraz ćwiczeniami do samodzielnego wykonania, które przekazała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych.

Kolejną atrakcją przyrodniczą planowanym przez Szkołę ma być wycieczka do Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie.

/AR/ źródło: Szkoła Podstawowa nr 1 w Koluszkach

 

Udostępnij