Skorzystaj z dopłat do kastracji i sterylizacji psów oraz kotów

kot i pies

25 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Koluszkach rozpocznie się nabór wniosków od mieszkańców gminy o dopłatę do sterylizacji i kastracji psów oraz kotów. Wysokość dopłaty do każdego zabiegu wynosić będzie 100 zł. Gmina Koluszki na dopłaty do kastracji i sterylizacji czworonogów ma zarezerwowaną łączną kwotę 15 tys. zł.

Aby skorzystać z dopłaty należy złożyć wniosek do Urzędu. Udać się z czworonogiem do wybranego przez siebie gabinetu weterynaryjnego i przynieść do Urzędu Miejskiego fakturę z za wykonany zabieg. Będzie ona podstawą do dokonania rozliczenia.

Tegoroczną nowością są dopłaty do czipowania psów z terenu naszej gminy. Wnioski przyjmowane będą także od 25 kwietnia. Kwota dopłaty to 50 zł. Ponadto do Urzędu Miejskiego mogą zgłaszać się osoby, które opiekują się wolno żyjącymi kotami, a następnie uzyskać karmę na ich dokarmianie.

Jak informują urzędnicy,  od momentu wprowadzenia dopłat do kastracji i sterylizacji (w 2019 r.) na terenie naszej gminy z roku na rok spada liczba bezdomnych psów, które trafiają do schroniska.

/AR/

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności