Piknik patriotyczno-rodzinny i bieg dla bohaterów. Weź udział i wygraj hulajnogę elektryczną!

piknik-koluszki-15sierpnia2022_tlo

Koncert Akademickiego  Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Łódzkiego „KUJON”, bieg i konkurencje sportowe dla dzieci, warsztaty rękodzieła, quiz historyczny, konkursy i grill – między innymi takie atrakcje zaplanowano w ramach pikniku patriotyczno-rodzinnego, który odbędzie się 15 sierpnia 2022 roku na terenie parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Koluszkach. To wyjątkowa okazja do integracji koluszkowskiej społeczności, a także do uczczenia 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej z 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą.

Niech to wielkie zwycięstwo, jakim była Bitwa Warszawska, będzie dla nas zawsze powodem do dumy, a nasza pamięć niech umacnia lokalną wspólnotę – mówi Ilona Węgrzyn, wiceprezes Stowarzyszenia Sympatyków Gminy Koluszki, które jest organizatorem wydarzenia. – Dziękujemy organizacjom, które wspierają nas w przygotowaniu pikniku. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie mieszkańców gminy Koluszki, do skorzystania z przygotowanych atrakcji. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie atrakcje będą bezpłatne – dodaje.

piknik_koluszki_15sierpnia2022_www

Nagroda główna: hulajnoga elektryczna

Piknik rozpocznie się po Mszy Świętej o godz. 11 w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Koluszkach. Na godz. 13.00 zaplanowano początek biegu dla bohaterów (trasa wokół kościoła) i inne aktywności sportowe. Dzieci, które ukończą wszystkie zadania, będą mogły wziąć udział w konkursie, w którym główną nagrodą będzie hulajnoga elektryczna. Dla wszystkich przygotowano pamiątkowe medale.

Jedyny taki zespół w Łódzkiem

O godz. 15 na scenie wystąpi Akademicki  Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Łódzkiego „KUJON”, który ma za sobą występy na międzynarodowych festiwalach (m.in. nagroda specjalna za choreografię na Festiwalu Folklorystycznym w Samsun w Turcji, Grand Prix na Festiwalu w Sidi Bel Abbes w Algierii). Nazwa zespołu pochodzi od nazwy tańca z okolic Łowicza (łowickie kujony), a jego członkami są studenci i absolwenci łódzkich uczelni. Na koluszkowskiej scenie artyści zaprezentują pieśni narodowe i tańce regionalne.

W organizację pikniku włączyły się lokalne organizacje, a także Fundacja Życie z marką „Bieg dla Bohaterów”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Waldemar Buda – Minister Rozwoju i Technologii oraz Mariusz Kotynia – Radny Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego.

Zadanie pn. „Bieg dla bohaterów i piknik patriotyczno-rodzinny w gminie Koluszki” jest finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego  „ŁÓDZKIE NA PLUS” na 2022 rok.

/RB/

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności