Lista atrakcji pikniku patriotyczno-rodzinnego. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!

piknik1550820221

W poniedziałek, 15 sierpnia, w godz. 12.00 – 17.00, na terenie parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Koluszkach odbędzie się patriotyczno-rodzinny piknik podczas którego będzie można pobiec dla bohaterów, a także skorzystać z wielu atrakcji. Organizatorzy przygotowali ciekawe nagrody m.in. hulajnogę elektryczną, głośnik bezprzewodowy JBL, słuchawki bezprzewodowe JBL, koszulki patriotyczne, książki i puchar proboszcza parafii ks. Grzegorza Świtalskiego. 

Piknik patriotyczno-rodzinny to wyjątkowa okazja do wzmocnienia więzi koluszkowskiej społeczności, a także do uczczenia 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej z 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą.

Lista atrakcji

  • bieg dla bohaterów wokół kościoła w jedenastu kategoriach wiekowych: 2018 – 2021, 2016 – 2017, 2014 – 2015, 2012 – 2013, 2010 – 2011, 2008 – 2009, 2006 – 2007, 1982 – 2005 (osobno kobiety i mężczyźni), 1900 – 1983 (osobno kobiety i mężczyźni);
  • koncert Akademickiego  Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Łódzkiego „KUJON”;
  • konkurencje sportowe dla dzieci (rzut oszczepem, rzut dyskiem, pchnięcie kulą; skok wzwyż; skok w dal, rzut do celu, bieg z przeszkodami);
  • warsztaty rękodzieła;
  • quiz historyczny;
  • konkursy dla dzieci;
  • poczęstunek;
  • pokazy strażackie Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Długiem;
  • „Policjant – zawód czy powołanie?” – rozmowa z najmłodszymi uczestnikami pikniku. Prezentacja motocykla policyjnego i radiowozu;
  • konkursy historyczne dla pasjonatów i nie tylko – specjalne stoisko Stowarzyszenia Historia Koluszek;

Dla wszystkich uczestników biegu dla bohaterów organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale. Natomiast dzieci, które spróbują swoich sił we wszystkich konkurencjach sportowych, będą mogły wziąć udział w konkursie z nagrodami.

Wydarzenia towarzyszące

Konkurs charytatywny „Kolej na schody”.
1. Przekaż do puszki ofiarę na budowę nowych schodów w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Koluszkach.
2. Odbierz kiełbaskę z grilla i kupon konkursowy.
3. Wypełnij kupon konkursowy.
Losowanie nagród odbędzie się około godz. 16.

piknik_koluszki_15sierpnia2022_www

Niech to wielkie zwycięstwo, jakim była Bitwa Warszawska, będzie dla nas zawsze powodem do dumy, a nasza pamięć niech umacnia lokalną wspólnotę – mówi Ilona Węgrzyn, wiceprezes Stowarzyszenia Sympatyków Gminy Koluszki, które jest organizatorem wydarzenia. – Dziękujemy organizacjom, które wspierają nas w przygotowaniu pikniku. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie mieszkańców gminy Koluszki, do skorzystania z przygotowanych atrakcji. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie atrakcje będą bezpłatne – dodaje.

Jedyny taki zespół w Łódzkiem

O godz. 15 na scenie wystąpi Akademicki  Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Łódzkiego „KUJON”, który ma za sobą występy na międzynarodowych festiwalach (m.in. nagroda specjalna za choreografię na Festiwalu Folklorystycznym w Samsun w Turcji, Grand Prix na Festiwalu w Sidi Bel Abbes w Algierii). Nazwa zespołu pochodzi od nazwy tańca z okolic Łowicza (łowickie kujony), a jego członkami są studenci i absolwenci łódzkich uczelni. Na koluszkowskiej scenie artyści zaprezentują pieśni narodowe i tańce regionalne.

W organizację pikniku włączyły się lokalne organizacje, a także Fundacja Życie z marką „Bieg dla Bohaterów”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Waldemar Buda – Minister Rozwoju i Technologii oraz Mariusz Kotynia – Radny Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego.

Zadanie pn. „Bieg dla bohaterów i piknik patriotyczno-rodzinny w gminie Koluszki” jest finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego  „ŁÓDZKIE NA PLUS” na 2022 rok.

/RB/

Udostępnij