Rzecznik Praw Dziecka odwiedził Koluszki

rpd10112022-1
Jak odnaleźć w sobie talent i siłę, aby przyszłość była nadzieją a nie obawą? Na to pytanie szukali odpowiedzi uczestnicy spotkania z Rzecznikiem Praw Dziecka Mikołajem Pawlakiem w I Liceum Ogólnokształcącym w Koluszkach. Pomóc im mają specjalne warsztaty pt. „Talentowskaz”.
Spotkanie odbyło się w środę, 9 listopada.  Oprócz Rzecznika Praw Dziecka, z młodzieżą spotkał się też Rafał Opaliński z fundacji Dzieci-Dzieciom, twórca „Talentowskazu”.
Dlaczego ze zdolnych dzieci wyrastają niezdolni dorośli? Bo ruszając w swoje dorosłe życie, szybko gubią swoją moc i siłę, a przypominają sobie o talentach dopiero na emeryturze. A wystarczy zaledwie kilka kroków, aby zrozumieć siebie, wydobyć talent i go wykorzystać od samego początku zawodowej kariery. Tu nie ma nic skomplikowanego, tajemnego, tu tylko trzeba uwierzyć w siebie. Tylko tyle i aż tyle – tłumaczy Rafał Opaliński.
rpd10112022-3
Już wkrótce zainteresowani uczniowie będą mogli wziąć udział w warsztatach, które odbędę się w I Liceum Ogólnokształcącym.

– Każdy ma talent, tylko wielu o tym nie wie albo go nie rozwija, ulegając negatywnemu wpływowi swojego otoczenia, od którego nieustannie słyszy: nie da się, nie uda, nie warto. Dlatego tak ważne jest wyposażenie młodych ludzi w wiarę w siebie, moc do podejmowania każdego wyzwania. Bo to są wspaniali ludzie, którzy mogą wszystko. Bo każdy ma talent. Bo każdy jest najbardziej wartościowym człowiekiem na świecie – przekonuje Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

rpd10112022-2

Fot. Rzecznik Praw Dziecka

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności