Wstęga przecięta, figloraj otwarty

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach mogą już korzystać z nowej strefy zabaw, tzw. figloraju. Inwestycja powstała w ramach budżetu obywatelskiego 2019. Projekt uzyskał 1582 głosy.

Dzisiaj zorganizowano uroczystość, podczas burmistrz Koluszek Waldemar Chałat przeciął specjalnie przygotowaną na tę okazję wstęgę. Świetlica została wyposażona m.in. w  zjeżdżalnię, basen z piłkami i tory z przeszkodami.

Inwestycja została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego 2019 roku. Na projekt pn. „Aktywna strefa rozrywki i rekreacji w SP nr 1 w Koluszkach” zagłosowało 1582 mieszkańców gminy i zajął on drugie miejsce, tuż za zadaniem pn. „Edukacja i bezpieczeństwo – zakup materiałów dydaktycznych oraz środków ochrony indywidualnej dla strażaków – ratowników OSP Koluszki” (1738 głosów), a przed zadaniem pn. „Renowacja boiska głównego KKS Koluszki” (1548 głosów). Na jego realizację zabezpieczono 150 tys. zł. Oprócz tzw. figloraju, projekt zakłada zakup 2 dmuchańców do skakania, zakup piachu na boisko do „plażówki” i  wykonanie ościeża betonowego, a także zakup tablicy do koszykówki wraz ze słupem i sztuczną wykładziną.

Zdjęcia z uroczystości opublikował Dariusz Borkowski, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 i radny Rady Miejskiej w Koluszkach.

 

 

Udostępnij