Do końca marca powstanie koncepcja przebudowy ul. Brzezińskiej

brzezinska01012022

Ponad 60 tys. zł będzie kosztowało opracowanie koncepcji przebudowy około 400-metrowego odcinka ul. Brzezińskiej w Koluszkach – od ul. 3 Maja do skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury. Powstaną dwa warianty – jeden z nich będzie zakładał obniżenie poziomu jezdni.

Centralny odcinek ulicy Brzezińskiej w Koluszkach od lat czeka na modernizację. Jak informuje Urząd Miejski, wielu mieszkańców chce, by została ona obniżona, a jeszcze większa grupa domaga się ograniczenia ruchu tranzytowego w tej części miasta, co bez budowy obwodnicy jest niemożliwe. O tym, jak będą wyglądały koncepcje przebudowy ul. Brzezińskiej powinniśmy dowiedzieć się w przyszłym roku. Do końca marca 2023 roku wykonawca ma czas na przygotowanie niezbędnej dokumentacji, która pozwoli uruchomić kolejne kroki w drodze do modernizacji.

Ulica Brzezińska jest drogą wojewódzką, pod opieką Zarządu Dróg Wojewódzkich, który obecnie prowadzi jedną z największych w ostatnich latach inwestycji na terenie Koluszek – budowę nowego wiaduktu. W ramach porozumienia z z marszałkiem województwa łódzkiego Grzegorzem Schreiberem, środki na opracowanie koncepcji przebudowy ul. Brzezińskiej zabezpieczyli radni Rady Miejskiej w Koluszkach. W przetargu wzięła udział jedna firma – Vivalo Sp. z o.o. z Warszawy. Oferta opiewa na kwotę 67 281 zł.

Zakres obowiązków wykonawcy obejmuje m.in. opracowanie koncepcji przebudowy wraz z budową skrzyżowań, przebudową chodników dla pieszych, budową ciągu pieszo – rowerowego i miejsc postojowych.

/RB/

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności