5 mln zł na modernizację stadionu LKS Różyca. Pierwszy przetarg ogłoszony

rozyca-stadion-18112022-1024x683-a

Obecny budynek klubowy zostanie wyburzony

Gmina Koluszki otrzyma 5 mln zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa na modernizację stadionu LKS Różyca. Powstaną wiaty dla zawodników, nowy budynek klubowy, strzelnica, trybuna i oświetlenie. Pierwszy przetarg został już ogłoszony. 

Do 25 listopada zainteresowane firmy mogą składać oferty na budowę budynku klubowego Ludowego Klubu Sportowego przy ul. Piotrkowskiej 13 w Różycy. Z obiektu będzie korzystać nie tylko kilkudziesięciu zawodników LKS Różyca, ale także ma on zostać udostępniony wszystkim zainteresowanym mieszkańcom gminy. Stadion w obecnej formie powstał w latach 50. ubiegłego wieku i od tamtej pory nie był remontowany.

Co wchodzi w zakres pierwszego przetargu?

  • wykonanie robót rozbiórkowych obecnych budynków,
  • budowa nowego budynku klubowego o powierzchni użytkowej 755 m2 wraz z niezbędną
    infrastrukturą techniczną,
  • wykonanie niezbędnych przyłączy i nowych instalacji wewnętrznych,
  • wykonanie robót wykończeniowych,
  • zagospodarowanie terenu wokół budynku.

Budynek zostanie podzielony na 6 stref: 2 lokale na wynajem, strzelnica pneumatyczna, pomieszczenia klubu sportowego, świetlice z zapleczem kuchennym oraz komunikacje i pomieszczenia ogólnodostępne. W części klubowej znajdą się m.in. szatnie, biuro zarządu, pokój trenerski, gabinet masażysty, gabinet lekarski. Nowy budynek powinien powstać w terminie 12 miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą.

Pod koniec sierpnia 2022 roku, minister rozwoju i technologii Waldemar Buda poinformował o przyznaniu 5 mln zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa na modernizację stadionu LKS Różyca.

 –  Cieszę się, że tutejszy klub sportowy, który ma tak piękne tradycje, już wkrótce będzie dysponował nowoczesną infrastrukturą – powiedział Waldemar Buda. – Infrastruktura sportowa może też służyć innym ważnym dla mieszkańców gminy wydarzeniom – dodał.

W LKS Różyca trenują trzy drużyny młodzieżowe: roczniki 2009-2010, 2012, 2013-14, a zespół seniorów występuje w piotrkowskiej klasie okręgowej. W ekstraklasie gra drużyna AMP Futbol Nowe Technologie Różyca.

Projekt budynku jest już gotowy, ale do tej pory nie było pieniędzy na jego realizację. Teraz możemy spełnić nasze marzenia. Dzięki wsparciu państwa już wkrótce będziemy grali i trenowali na stadionie z prawdziwego zdarzenia. To wyjątkowe wydarzenie w historii naszego klubu – podsumował prezes LKS Różyca Zbigniew Łudzikowski.

/RB/

 

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności