Nie bądź obojętny na osoby zagrożone wychłodzeniem

bezdomny

Niskie temperatury powietrza są szczególnie niebezpieczne dla osób starszych czy bezdomnych. Koluszkowscy policjanci apelują, by nie być obojętnym i reagować na widok osoby przebywającej w miejscach, w których może ulec zamarznięciu. Pamiętajmy, że jeden telefon, pod nr 112, może uratować czyjeś życie!

Okres jesienno-zimowy to czas kiedy policjanci z powiatu łódzkiego wschodniego podczas patroli zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki.

– Każdego roku monitorujemy sytuację tych osób, sami oferujemy pomoc każdemu, kto jej potrzebuje – odnajdując takie osoby zawsze proponujemy przewiezienie ich do ośrodków, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek i przespać się w normalnych warunkach – mówi mł. asp. Aneta Kotynia, rzecznik prasowy koluszkowskiej policji. – Bardzo często alkohol uznawany jest za napój rozgrzewający. To nieprawda! Faktycznie przez chwilę osoba pijąca czuje ciepło, to jednak za chwilę jej organizm jest jeszcze bardziej narażony na wyziębienie.

 

Udostępnij