Kradli paliwo z baków ciężarówek. Usłyszeli 38 zarzutów

08122022-policjakpp

Koluszkowscy policjanci zatrzymali 52-letnią kobietę i 65-letniego mężczyznę, którzy kradli paliwo z samochodów ciężarowych po wcześniejszym włamaniu się do baku z paliwem. Usłyszeli oni łącznie aż 38 zarzutów i grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

5 grudnia 2022 roku tuż po północy kryminalni z Koluszek zostali zaalarmowani o próbie włamania się do baku z paliwem ciężarówki w miejscowości Natolin w gminie Nowosolna. Policjanci zatrzymali na miejscu zdarzenia 52-letnią łodziankę.

– Jak się okazało, działała ona wspólnie ze swoim partnerem, który uciekł przed przyjazdem policji – mówi mł. asp. Aneta Kotynia, oficer prasowy koluszkowskiej policji. – Kryminalni natychmiast podjęli działania zmierzające do namierzenia mężczyzny. Już po kilku godzinach zatrzymali 65-latka ukrywającego się w Łodzi. W samochodzie, którym podróżował przestępczy duet, mundurowi znaleźli plastikowe baniaki i wąż służący do spuszczania paliwa – dodaje.

Jak informuje mł. asp. Aneta Kotynia, ustalenia i dowody zebrane przez policjantów oraz ich skrupulatna praca pozwoliły na przedstawienie parze aż 38 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem z włamaniem, których się dopuszczali wspólnie na terenie powiatu łódzkiego wschodniego i powiatów ościennych. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. W przeszłości para podejrzanych miała już konflikty z prawem.

Fot. KPP Łódź Wschód

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności