„Dwójka” i I LO doczekały się nowego budynku

sp21lo_3

Szkoła Podstawowa nr 2 i I Liceum Ogólnokształcące wzbogaciły się o nowy, dwukondygnacyjny budynek, w którym znajduje się  m.in. 12 sal oraz obserwatorium astronomiczne. Łączny koszt inwestycji to 8,7 mln zł. 

Inwestycja była niezbędna, bo obie placówki od miesięcy były przeładowane. Dla niektórych uczniów, nawet z klas z klas 1-3 szkoły podstawowej,  lekcje kończyły się bardzo późno. Dzięki realizacji tego projektu, „Dwójka” zyskała 7 sal lekcyjnych i świetlicę, a I LO ma do dyspozycji 4 nowe sale dydaktyczne.

sp21lo_1

W ramach prac rozbudowano i przebudowano budynek Szkoły Podstawowej nr 2 i I Liceum Ogólnokształcącego w Koluszkach przy ulicy Kościuszki 16, a także zagospodarowano teren i infrastrukturę  techniczną. W zakres zamówienia wchodziło m.in.: rozbudowa budynku szkoły o nowy obiekt o dwóch kondygnacjach naziemnych połączonych łącznikiem, przebudowa wewnętrzna istniejącego budynku szkoły (remont szatni i sali gimnastycznej wraz z zapleczem, montaż ścianki wspinaczkowej w istniejącej sali gimnastycznej), budowa i przebudowa elementów infrastruktury technicznej podziemnej, wykonanie kopułowego obserwatorium astronomicznego i montaż paneli fotowoltaicznych.

Szkoły będą mogły również korzystać z ogólnodostępnego tarasu widokowego i ścianki wspinaczkowej.

sp21lo_4

sp21lo_2

W piątek, 16 grudnia, odbyło się otwarcie obiektu. W uroczystości wzięli udział samorządowcy,  parlamentarzyści, a także Łódzki Kurator Oświaty Waldemar Flajszer

Inwestycja została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020.

W sobotę, 17 grudnia,  od godz. 9.00 będzie można zwiedzić nowo powstały obiekt.

Fot. Kuratorium Oświaty w Łodzi

 

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności