Świąteczna podróż po Europie

Po dwuletniej przerwie, społeczność I Liceum Ogólnokształcącego w Koluszkach znów spotkała się na wspólnym kolędowaniu podczas tradycyjnych, szkolnych jasełek. Uczniowie przygotowali specjalne prezentacje zwyczajów świątecznych w kilku europejskich krajach. 
22 grudnia cała społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej. W otoczeniu pięknej scenografii, młodzież – pod okiem pań Katarzyny Sobiesiak i Ewy Kierskiej – przygotowała podróż po kilku krajach europejskich.

„Przyglądaliśmy się zwyczajom świątecznym czy tradycyjnym potrawom, które pojawiają się na stołach w pierwszy dzień Świąt w Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii. Między poszczególnymi prezentacjami słuchaliśmy kolęd i pastorałek zaśpiewanych czy zagranych (na gitarze elektrycznej, akordeonie, klarnecie i skrzypcach) przez naszych uzdolnionych muzycznie uczniów” – czytamy w komunikacie szkoły na profilu na Facebooku.
Na zakończenie uroczystości wręczone zostały nagrody i upominki – w konkursie wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza, który odbył się w szkole na okoliczność Dnia Patrona, obchodzonego 10 grudni, a także w konkursach sportowych – Mistrzostw Szkoły w piłkę siatkową chłopców oraz w tenisa stołowego. Nagrodzone zostały również Aleksandra Owczarek – za piękny wiersz o tematyce świątecznej oraz Aleksandra Fronc (wielka pasjonatka twórczości Henryka Sienkiewicza), która uświetniła wręczanie nagród w konkursie wiedzy o patronie, występując w roli jednego z bohaterów Trylogii – Michała Wołodyjowskiego.
Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności