Orszak Trzech Króli w Koluszkach. Barwny pochód i cudowna atmosfera [ZDJĘCIA]

Kilkaset osób wzięło udział w tegorocznym Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia przeszedł ulicami Koluszek. Nie zabrakło poczęstunku i wspólnego kolędowania. 

Wydarzeniu towarzyszyło ogólnopolskie hasło „Niechaj prowadzi nas gwiazda!”. Organizatorzy pragnęli zwrócić uwagę na gwiazdę, która była znakiem i przewodnikiem dla mędrców w drodze do Jezusa. 

W piątek, 6 stycznia 2023 roku, o godz. 12.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Koluszkach. Po Eucharystii podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wystawili jasełka przygotowane specjalne na tę okazję, a następnie uformowano orszak, który wyruszył w kierunku parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Koluszkach. Uczestnicy wydarzenia przeszli ul. 11 listopada, nowym wiaduktem, ul. Towarową, ul. Teatralną, ul. Wigury i ul. Słowackiego. Na terenie parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej zorganizowano wspólne kolędowanie, poczęstunek i pokłon Trzech Króli. 

Postacie królów oraz Józefa i Maryi odegrała młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Koluszkach. W orszaki wzięli również udział harcerze. 

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności