Widzew w Koluszkach. Uczniowie „Dwójki” spotkali się z piłkarzami czterokrotnego mistrza Polski [ZDJĘCIA]

Zawodnicy ekstraklasowego Widzewa Łódź odwiedzili w poniedziałek uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach. W wydarzeniu wzięli udział Mato Milos i Łukasz Zjawiński. Po spotkaniu podkreślali, że pierwszy raz spotkali się z tak efektownym przyjęciem przez dzieci z podstawówki.

Widzew Łódź znakomicie radzi sobie w aktualnym sezonie PKO Ekstraklasy. Drużyna prowadzona przez trenera Janusza Niedźwiedzia wywalczyła do tej pory 36 punktów i zajmuje 3. miejsce w tabeli. W ostatniej serii meczów łodzianie zremisowali w Warszawie z tamtejszą Legią 2:2, niemniej w ostatniej minucie spotkania mieli znakomitą okazję do przechylanie szali zwycięstwa na swoją stronę. W polskim klasyku, widzewiaków dopingowało ponad 1700 fanów, a wśród nich nie zabrakło oczywiście kibiców z Fan Clubu Koluszki. Trzy dni później, przedstawiciele pierwszej drużyny Widzewa przyjechali do Koluszek, by zobaczyć się z uczniami popularnej „Dwójki”.

Bramka na wagę trzech punktów i nie tylko

Mato Milos urodził się w Chorwacji, w tym roku skończy 30 lat, a w Widzewie gra w roli „wahadłowego”. To on zdobył jedynego gola w ostatnim ligowym meczu łodzian w 2022 roku, który odbył się z Koroną w Kielcach. Ta bramka zapewniła czerwono-biało-czerwonym trzy punkty, które sprawiły, że po rundzie jesiennej zajmowali oni trzecie miejsce w PKO Ekstraklasie.

Łukasz Zjawiński został wypożyczony do Widzewa z Lechii Gdańsk w trakcie aktualnych rozgrywek. To młodzieżowiec, który najczęściej zmienia na boisku hiszpańskiego snajpera, Jordiego Sancheza.

Mecz Widzewa w koluszkowskiej hali

Widzewiacy spotkali się z młodymi koluszkowianami w hali sportowej przy ul. Ludowej. Uczniowie chętnie rozmawiali z piłkarzami, zadawali pytania, robili sobie pamiątkowe zdjęcia i zbierali autografy. Nie zabrakło także elementu sportowego – Zjawiński i Milos wraz ze swoimi sympatykami utworzyli drużyny i wzięli udział w krótkiej gierce w hali.

Młodzi z „Serca Łodzi”

Przed drużyną czterokrotnego mistrza Polski kolejne ligowe spotkanie. W ramach 23. kolejki PKO Ekstraklasy, łodzianie zmierzą się przy świetle własnej publiczności z zespołem Warty Poznań. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 15. Organizatorzy zapraszają na to wydarzenie szczególnie najmłodszych kibiców. Do Łodzi ma przyjechać kilkanaście autokarów z najmłodszymi fanami Widzewa z całej Polski!

Tekst: RB, fot. Marcin Bryja

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności