Widzew-Warta. Ponad 50 dzieci z Koluszek w „Sercu Łodzi i Łódzkiego” [ZDJĘCIA, WIDEO]

Porażką 0:2 zakończył się sobotni mecz Widzewa Łódź z Wartą Poznań. Mimo niekorzystnego rezultatu, widzewiacy mogli liczyć na doping ponad 17-tysięcznej publiczności. Wśród nich była zorganizowana grupa uczniów z Koluszek.

Tego dnia do Łodzi przybyło ponad 40 autokarów z wielu rejonów Polski. Wszystko za sprawą ogólnopolskiej akcji „Młodzi z serca Łodzi” w ramach której blisko 1600 młodych kibiców zasiadło na specjalnie przygotowanych sektorach. Wśród nich była 50-osobowa grupa z Koluszek. W pozostałych częściach stadionu również nie brakowało młodych fanów z terenu naszej gminy – łącznie spotkanie z Wartą, z wysokości trybun zobaczyło 3458 kibiców poniżej 18 roku życia.

Piłkarze Widzewa Łódź dominowali na boisku przez większość spotkania. Mimo to goście stworzyli sobie dwie znakomite okazje, które zamienili na bramki. W rezultacie czerwono-biało-czerwoni musieli po raz pierwszy w tym roku uznać wyższość rywala. – Przed meczem spodziewaliśmy się tego, że Warta będzie bardzo nieprzyjemna. Była bardzo blisko nas, stosowała wysoki pressing, a my nie do końca sobie z tym radziliśmyprzyznał po spotkaniu Dominik Kun. – W drugiej połowie stworzyliśmy sytuacje, być może, gdybyśmy coś strzelili, to gra by się troszkę otworzyła. Brakowało trochę takiego impulsu, żeby powalczyć o chociażby jeden punkt. Mamy teraz chwilę odpoczynku, by zresetować głowy. Wyciągniemy wnioski i będziemy trenować, by w kolejnym meczu zagrać lepiej – podsumował pomocnik Widzewa.  

Po 23. kolejce łodzianie mają 36 punktów i zajmują piąte miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. W poniedziałek udadzą się do Płocka, by zmierzyć się z tamtejszą Wisłą (początek o godz. 19). Jesienią Widzew ograł „Nafciarzy” 2:1.

Fot. RTS Widzew Łódź (Widzew.com)

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności