Będzelin podsumował 2022 rok

47 członków liczy Ochotnicza Straż Pożarna w Będzelinie. W 2022 roku do jednostki dołączyło 5 nowych ochotników – takie dane przekazano podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczego, które odbyło się 11 marca.

W trakcie spotkania dokonano podsumowania 2022 roku, udzielono absolutorium zarządowi oraz wyznaczono nowe, ambitne plany na rok 2023.

W 2022 roku do OSP dołączyło 5 nowych członków (2 mężczyzn i 3 kobiety), dzięki czemu zastęp liczy 47 ochotników w tym 10 kobiet. Jednostka uczestniczyła w dziesięciu akcjach ratowniczych (2 pożary i 8 miejscowych zagrożeń). Jednostka pozyskała jeden komplet ubrania ochronnego przeciw owadom błonkoskrzydłym, a także szafki na ubrania specjalistyczne. Ponadto na placu apelowym ułożono kostkę brukową, a pomieszczenia gospodarcze, kuchnia oraz toalety zostały wyremontowane.

– Pragniemy poinformować, że w roku 2023 czeka nas niezwykle ważne wydarzenie, a mianowicie 100-lecie utworzenia OSP w Będzelinie. Uroczystość obchodów 100-lecia odbędzie się 16 września – czytamy w komunikacie OSP.

W sobotniej uroczystości, oprócz druhów z OSP w Będzelinie, wzięli udział m.in. burmistrz Waldemar Chałat i przedstawiciel PSP w Koluszkach Emilia Szwarc.

/RB/ fot. OSP Będzelin

Udostępnij

Obserwuj na Facebooku!

Aktualności